Kā pārbaudīt mīksto mēbeļu kvalitāti?

Pircēji bieži jautā mums, kā pārliecināties, vai mēbeles, kuras viņi pērk, ir īsti kvalitatīvas? Kā pārbaudīt, vai pēc izskata simpātisks dīvāns nesabojāsies pēc pāriem mēnešiem nekvalitatīvo materiālu vai salikšanas dēļ? No mūsu viedokļa, kvalitāte mēbelēm ir obligātais nosacījums, bet ne greznums. Uz tās nav vērts taupīt, jo salauzts dīvāns – tā ir izmesta nauda.

Mēs piedāvājam Jums dažus kritērijus, pēc kuriem Jūs paši varēsiet spriest par Jums piedāvāto preci – cik tā ir kvalitatīva.

Pastāv 4 pamatkomponenti, no kuriem sastāv mīkstas mēbeles:

  1. Koka rāmis
  2. „Pildījums”
  3. Salikšanas mehānisms
  4. Tapsējums

Katram no šiem komponentiem eksistē kvalitātes kritēriju kārta:

1. Rāmis

Rāmis ir dīvāna/krēsla „skelets”. Lai tas neizlūztu izmantošanas laikā un ar paaugstinātām slodzēm (piemērām, ja bērni uz tā lēkā), nesošajam rāmim jābūt izveidotam no cietām koka šķirnēm, piemērām, no bērza. Cietas koka šķirnes maksā dārgāk, un, tāpēc, lētākās mēbeles rāmis ir taisīts no priedes, kas ir ievērojami mīkstāka un sliktāk iztur slodzes.

Ja koks ir slikti izžāvēts, dīvāns pēc pārim mēnešiem var pāršķiebties.

Kokam jābūt izžāvētam secīgi, ilgā laikā periodā. Bet tas ir dārgs process, tāpēc lētākām mēbelēm koku izžāvē ātri. Rāmis no tāda koka var būt ar plaisu.

Rāmis arī var salauzties, ja koks ir zemas kvalitātes, ar zariņiem.

  • Pajautājiet pārdevējam, no kāda koka ir izveidots karkass
  • Pajautājiet pārdevējam, kā koks tika izžāvēts
  • Pārbaudiet, vai tajā ir zariņi

2. „Pildījums”

Mēbeļu „pildījumu” bieži viedo no porolona. Tāds dīvāns vai krēsls būs lētāks, vieglāks un mīkstāks. Tomēr, porolonam ir ievērojami trūkumi.

Porolons deformējas. Tas nozīme, ka dīvāns no porolona gada laikā „ieliksies”, un Jūs sēdēsiet uz koka rāmja.

Porolons sadrūp iekšējo ķīmisko procesu darbības rezultātā. Tas nozīme, ka pēc 3-5 gadiem tāda dīvāna pildījums pārvērsies par birzumiem. Pie tam, porolona sadrupšanas produkti ir kaitīgi veselībai.

Šodien nevar iztikt pavisam bez porolona. Tas tiek izmantots virsmu un dīvānu/krēslu atzveltņu pielāgošanai. Tomēr, jo mēbeles ir vairāk kvalitatīvas, jo mazāk tajā porolona.

RMS mēbelēs tiek izmantots minimālais porolona daudzums (tikai lai piešķirtu atzveltnim formu un pielāgotu virsmas), un lai aizsargātu pircējus no porolona kaitīgās iedarbības to pārsedz ar speciālo aizsargslāni.

Kvalitatīvākajās mēbelēs kā pildījumu izmanto atsperu blokus. Tomēr tiem arī ir dažāda kvalitāte.

Lielā nozīme ir stieplēm, no kurām ir izveidotas atsperes, diametram. RMS izmanto vācu firmas Hoffman atsperes ar diametru 2,40 mm. Tas ievērojami palielina dīvānu/krēslu cietību un veicina formas ilgstošu saglabāšanu. Lētākajās mēbelēs tiek izmantotas atsperes no mazāka diametra stieplēm, piemēram, 2,15 mm. Ne ļoti kvalitatīvi izveidoti atsperu bloki tādas atsperes var „ieliekties” arī mēneša laikā!

Ļoti svarīga nozīme kvalitātei ir atsperu ražotājam. RMS prakses 15 gadi pārliecināja mūs, ka tikai vācu ražotāju atsperēm ir augstākā kvalitātes līmenis. Pat tādu pašu vācu kompāniju atsperes, ražotas citās valstīs ir nedaudz sliktākas.

Nozīme ir arī materiāliem, kuros atsperu bloks ir „iepakots”. Ja tas ir iepakots tikai porolonā, tad gada laikā Jūs jutīsiet atsperes caur dīvāna/krēsla virsmu, pat neminot to, ka porolons ir kaitīgs veselībai. RMS atsperu bloku iepakošanai izmanto izturīgus un ekoloģiski-tīrus materiālus – kokosu, vatelīnu un tūbu.

  • Pajautājiet pārdevējam, no kā ir izveidots dīvāna/krēsla pildījums
  • Pārbaudiet to uz cietību – uzspiediet ar celi. Ja celis sasniedz koka karkasu, tad dīvāns ātri “ieliksies”
  • Pajautājiet, kādā materiālā ir iepakotas atsperes

3. Salikšanas mehānisms

Salikšanas mehānisms bieži ir dīvānu vājā vieta. Ja tas ir zemas kvalitātes, tas nozīmē, ka ar laiku dīvāna guļamdaļas vairs nesavienosies viena ar otru, vai pat vienkārši sabruks.

Pārbaudiet, cik stabili un cieši mehānisma kustīgās daļas ir piestiprinātas viena otrai. Mehānisms nevar “staigāt”, svārstīties.

Pārbaudiet, kādā stāvoklī atrodas kniedes un kokskrūves. Tām jābūt apcinkotām, tīrām, galviņām jābūt nenoraustām – tas viss liecina par paša mehānisma kvalitāti un tā salikšanu.

Pārbaudiet, kā mehānisms ir piestiprināts pie korpusa – vai koks apkārt kokskrūvēm nesabrūk, vai mehānisms attiecīgi korpusam nekuļājas.

Atsperei, kura paceļ guļamdaļu, jābūt cietai un stingrai.

4. Audums

Dīvāna tapsējums ir tā seja un parasti ir neslikti izveidots, pat ja pārējie komponenti ir zemas kvalitātes. Tomēr arī šeit ir savas nianses.

Pārbaudiet, no kā ir izveidots audums, - parauga aizmugurē parasti ir etiķete ar auduma sastāva noradījumu. Pievērsiet uzmanību dabisko un sintētisko materiālu attiecībai. Dabiskie audumi ir labāki veselībai un izturīgāki, kaut arī dārgāki.

Saprast, ka audums ir sintētisks, var paskatoties uz tā otro pusi – sintētiskie audumu bieži ir salīmēti no dažādiem komponentiem.

Vēlams, lai dīvāna atzveltne zem tapsējuma būtu pārklāta ar sinteponu, – tas piešķirs tai kuplumu un aizsargās no kaitīgiem porolona sadrupšanas produktiem.

Tapsējumam jābūt akurāti, skaisti sašūtam.

Mūsu mēbeles

Mūsu mēbeles tiek izveidotas ar to izmantošanas specifiku. Latvijā dīvāns ir reti tikai interjera elements – tam jābūt funkcionālam un izturīgam. Tāpēc mēs taisām akcentu uz materiālu un mēbeļu izgatavošanas kvalitāti – visos ražošanas etapos.

Kā pārbaudīt mīksto mēbeļu kvalitāti?

Pircēji bieži jautā mums, kā pārliecināties, vai mēbeles, kuras viņi pērk, ir īsti kvalitatīvas? Kā pārbaudīt, vai pēc izskata simpātisks dīvāns nesabojāsies pēc pāriem mēnešiem nekvalitatīvo materiālu vai salikšanas dēļ?